ייעוץ עסקי לחברות

FRONTIS

חברת FRONTIS מתמחה ומובילה בשרותי ייעוץ עסקי לחברות

באנר הנעה לפעולה - frontis - ייעוץ עסקי לחברות
FRONTIS

התחומים בהם נוגע ייעוץ עסקי לחברות

יועץ עסקי לחברות הוא בעל מקצוע מנוסה אשר מכיר היטב את הדילמות והאתגרים העומדים בפני חברות. הוא מגיע כגורם חיצוני שיכול לעזור לחברה בנושא ספציפי ולהשיג את מטרותיה.

חברות עומדות מדי יום בפני קבלת החלטות משמעותיות. הן מחויבות לעובדים, ללקוחות, לספקים ולגורמים נוספים ולכן כל פעולה והחלטה חשובה. בעוד שההנהלה, השותפים או המנהלים מעורבים רגשית בכל המתרחש בחברה, לא פעם יש צורך באיש מקצוע שיעזור בקבלת ההחלטות, בחירת הדרך הנכונה ביותר ובהטמעת תהליכים חדשים.

במסגרת תפקידו היועץ יכול לעבוד עם אדם אחד או מספר אנשים. הוא יכול ללוות את ההנהלה בייעוץ ניהולי וגם להעביר אימון עסקי למנהלים בנושאים שונים.

התחומים בהם יועץ נוגע בעת ייעוץ עסקי מגוונים ומשתנים בהתאם לצורך של החברה. לעתים החברה תצטרך את שירותיו לצורך קטן וספציפי ולעתים לתהליכים גדולים ומשמעותיים כשהוא יכול לספק מענה בנושאים הבאים:

ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני מתייחס לתהליכים המתקיימים בחברה ולאופן הניהול שלה. ייעוץ עסקי לחברות יכול לסייע בתהליך הגדרות תפקיד של העובדים השונים, נהלי העבודה במחלקות השונות ובבחינת המבנה הארגוני הנוכחי. הייעוץ יכול להתבצע מול ההנהלה, מספר מנהלים או מנהל יחיד, תלוי בצורך של החברה. כמו כן הוא יכול לסייע בבניית מחלקה וצוותים.

הנושאים בהם נוגע הייעוץ הארגוני רחבים כולל: ניהול והנעת עובדים, טיפול בבעיות משמעת, קביעת יעדי צוות, שיפור תהליכים פנימיים וחיצוניים ונוספים. היועץ יכול לעבוד באופן אישי עם אחד או יותר מהמנהלים כדי לעזור לו לקבוע מטרות, לבנות צוות איכותי ולנהל אותו בהצלחה.

שיווק ומכירות

ייעוץ לשיווק ומכירות עוסק בשני נושאים מרכזיים בכל עסק וחברה. כל חברה צריכה מערך שיווק איכותי, יעיל וברור כאשר מערך השיווק מוביל באופן טבעי אל מערך המכירות. חשוב שמערך המכירות יהיה מסונכרן עם השיווק ויידע למצות אותו בצורה הטובה ביותר. ייעוץ עסקי לחברות כולל בחינה של המטרות, תהליכי השיווק הנוכחיים, חלופות ושיטות שיכולות להתאים לחברה.

התפקיד של היועץ הוא ללוות את החברה כשהוא מביא מבט-על התהליכים ובמקביל יורד לפרטים הקטנים ביותר. בין היתר הוא מבצע ניתוח SWOT, מחקר שוק, מסייע בגיבוש אסטרטגיית מותג, בוחן את מערך המכירות, מעביר סימולציות מכירה ומלווה את המנהלים, הצוותים והעובדים.

ליווי מנהלים וצוותים

ישנן נקודות שונות בהן המנהלים או הצוותים יכולים להזדקק לשירותי היועץ. מנהלים מסוימים זקוקים להכוונה בתחילת הדרך, עם כניסתם לתפקיד, בין אם הגיעו ממקום עבודה אחר ובין אם התקדמו בתוך החברה עצמה. זמן נוסף הוא כשישנו צורך לצאת בפרויקט גדול חדש וכשהחברה רוצה לתת למנהל כלים לבנות את הצוות או להכין אותו לדבר הבא.

לעתים ישנן בעיות ניהוליות או בצוות ופעמים רבות ניתן להתגבר עליהן עם כלים מקצועיים והכוונה נכונה. התפקיד של היועץ העסקי הוא להבין את הצורך של החברה ושל המנהל או הצוות, לבחור באסטרטגיה המתאימה לקידומם ולסייע ביישום בפועל. כל זאת כדי שהצוות והמנהלים יוכלו להתקדם את עבר המטרות שהוגדרו מראש.

ייעוץ אסטרטגי

כאשר החברה עומדת בצומת דרכים והיא צריכה לקבל את ההחלטה הנכונה, יועץ עסקי לחברות יכול לסייע. הוא יבחן את החלופות הקיימות, את המטרות הגדולות ואת ההשלכות של כל אחת מהבחירות. לאחר שהחברה תראה את הנתונים בצורה ברורה, היא תוכל להחליט לאן לפנות ואז היועץ ילווה אותה ביצירת אסטרטגיה.

היועץ מגיע עם מבט מבחוץ כשהוא מסתכל על הנתונים בצורה נקייה ובמטרה לעזור לחברה להשיג את מטרותיה. הוא יכול לסייע בקבלת החלטות וביצוע במגוון רחב של תחומים לרבות האם ואופן העסקת עובדים, שינוי מחלקות, סביבת עבודה ורבות נוספות.

ייעוץ לוגיסטיקה ותפעול

חלק משמעותי בחברה הוא האופן בו הדברים קורים ונעים. מקבלת ההחלטות עד לביצוע, מהייצור ללקוח, מהפרסום עד המכירה ועוד. ייעוץ לוגיסטיקה ותפעול נוגע בתחומים רבים כולל בניית תהליכי עבודה, שינוע ואספקה, ניהול מלאי ומחסן, יצירת מדדי אפקטיביות ורבים נוספים.

בעת ייעוץ עסקי לעסקים היועץ  יבין את המצב הנוכחי של החברה, את היתרונות שהיא יכולה להביא לכל תהליך, הפוטנציאל הקיים וימנף את כל אלו. כמו כן, הוא יוכל להמליץ על שיטות עבודה שונות מאלו הקיימות ולסייע בהטמעתן בכל אחת מהמחלקות הנדרשות לכך.

גיוס ושימור עובדים

כל חברה יודעת שעליה להשקיע משאבים רבים בתהליך הגיוס וקליטת העובדים. למעשה, המספרים מדברים על כך שקליטת עובד חדש יכולה לחברה אלפי שקלים (כאשר מדובר בהשקעת כספים וזמן). שימור העובדים הוא אחת הדרכים הטובות ביותר לדאוג שהחברה תתפקד בצורה תקינה באופן רציף.

ייעוץ עסקי לחברות יכול לעזור לחברה לייעל את תהליך גיוס העובדים הנוכחי, לאתר כשלים אשר מובילים לעזיבת עובדים ולהציע תוכנית שימור. תהליך זה יכול לשפר את יעילות החברה, הרווחיות וליצור סביבת עבודה נעימה.

מימון ופיננסיים

רוב החברות צריכות בשלב זה או אחר להשיג מימון וישנה משמעות רבה מאין הוא מגיע. יועץ עסקי לחברות מסייע בתהליך הגשת בקשה להלוואה בערבות המדינה, לאיתור קרנות שיכולות לסייע לחברה וכן בהתמודדות מול בנקים וגופים פיננסיים דומים.

היועץ מסייע לחברה על פי הצורך שלה כשהדבר יכול לכלול בחינת הצורך, איתור מקורות מימון, העלאת סיכויי המימון וסיוע בייצוג. כל חברה זקוקה לסוג מימון שונה בהיקף משתנה ותהליך הייעוץ פיננסי מסייע מהבנת הצורך, דרך איתור אמצעי המימון הטובים והזולים ביותר ועד לקבלת הכספים בפועל.

ניהול כספים

חברה חייבת לבצע ניהול כספים ראוי ולבצע פעולות פיננסיות חכמות שיאפשרו לה ליהנות מרווחים גבוהים. יועץ עסקי לחברות מביא הבנה מעמיקה בתמחור, המחרה, תזרים, ניתוח רווח והפסד, ניהול גביה ונושאים נוספים הקשורים בניהול פיננסי.

ייעוץ עסקי לניהול הכספים מסייע לחברות רבות להתנהל בצורה יעילה וטובה יותר ובשורה התחתונה, להשאיר יותר כסף בתוך החברה ו/או להבטיח חלוקת רווחים גבוהה יותר לבעלים. דרך בניית תחזיות, בחינת כדאיות התהליכים השונים, קריאת הנתונים, יכול היועץ לסייע לחברה לקבל החלטות אסטרטגיות שיובילו לעליה ברווחים, שיפור תזרים המזומנים ויאפשרו לה לגדול לאורך זמן. ייעוץ עסקי יכול גם להתאים לעסקים קטנים.

ניווט מהיר:

FRONTIS

היתרונות של ייעוץ עסקי לחברות

001 - ספרה 1 בעיצוב

מומחיות

002 - ספרה 2 בעיצוב

חיסכון בעלויות

003 - ספרה 3 בעיצוב

קיצור זמנים

004 - ספרה 4 בעיצוב

אובייקטיביות

005 - ספרה 5 בעיצוב

התאמה אישית

001 - ספרה 1 בעיצוב

מומחיות

יועץ עסקי לחברות מביא איתו ידע בתחומים שנדרשים לחברה. הוא מאפשר לה להתקדם, לממש את היכולות ולהשיג את מטרותיה כשהוא משתמש במתודות עבודה חדשות וממוקדות. הוא מביא איתו סל מלא ביכולות ומטמיע אותן בחברה דרך האנשים השונים שנמצאים בתהליך איתו.

002 - ספרה 2 בעיצוב

חיסכון בעלויות

פעמים רבות חברות זקוקות לאיש מקצוע שייקח אותן ממקום אחד לאחר. לעתים מדובר בתהליך גדול ורחב ולעתים בהנעת מחלקה אחת או צוות קטן קדימה. החברה לא צריכה להעסיק איש מקצוע במשרה מלאה, לעבור תהליך מיון והעסקה אלא יכולה ליהנות מכל הידע הנדרש והמקצועיות תוך חיסכון בעלויות.

003 - ספרה 3 בעיצוב

קיצור זמנים

תהליך הלמידה בחברה יכול להיות ארוך ולדרוש משאבים כלכליים. יועץ עסקי מביא איתו שיטות עבודה ממוקדות שמאפשרות להאיץ תהליכים ביעילות ובמהירות. הוא חוסך במשאבים, מוביל את החברה למימוש מטרותיה ותודות להתמקדות החברה יכולה להגיע להישגים הרצויים תוך זמן קצר.

004 - ספרה 4 בעיצוב

אובייקטיביות

ליועץ העסקי יש אינטרס אחד בלבד, לשרת את החברה ולהוביל אותה אל הצלחה בתחום בו התבקש לעשות זאת. הוא מגיע אובייקטיבי, בלי אינטרסים פנימיים והעצות שהוא מביא איתו מיועדות להשיג את המטרה בלבד. לעובדים, למנהלים ולהנהלה קל יותר לקבל דעה אובייקטיבית מאיש מקצוע חיצוני ולכן התהליך עובד היטב.

005 - ספרה 5 בעיצוב

התאמה אישית

החברה יכולה להגיע דרישות ייחודיות והיועץ יכול להתאים את מתודות העבודה לאותן דרישות. הוא אמנם מביא ידע רחב, ניסיון בחברות שונות, אך כשהוא מגיע לייעץ לחברה הוא מתאים את דרך העבודה שלו כך שתתאים למטרות שלשמן הוא הוזמן. כמובן, הוא יוכל לספק יעוץ נרחב גם בנוגע לבחירת המטרות והתהליך המומלץ.

FRONTIS

אילו יתרונות מביא היועץ העסקי לחברה

יועץ עסקי המומלץ מגיע כגורם חיצוני שמטרתו לסייע לחברה להשיג מטרה ספציפית. הוא מביא את המומחיות שלו לעבודה ומתרכז אך ורק במשימה לשמה הוא מגיע. היועץ יכול לסייע בפתרון בעיות, בתהליכים מורכבים של לקיחת החלטות וחשוב לא פחות, הוא מביא פרספקטיבה חדשה שמשמשת לפיתוח החברה.

ייעוץ עסקי לחברות FRONTIS
FRONTIS

יתרונות של ייעוץ עסקי לחברות

יתרון:תאור:
תכנון אסטרטגייועצים עסקיים יכולים לעזור לחברות לפתח וליישם תוכניות אסטרטגיות להשגת יעדים ארוכי טווח ולשיפור הביצועים הכוללים.
שיפור ביעילות ופרודוקטיביות על ידי ניתוח תהליכים עסקיים וזיהוי תחומים לשיפור, יועצים יכולים לעזור לחברות לייעל את התפעול ולהגדיל את הפרודוקטיביות.
הפחתת עלויותיועצים עסקיים יכולים לעזור לחברות לזהות ולמנוע הוצאות מיותרות, להפחית עלויות ולהגדיל את הרווחיות.
תובנות שוק ותעשייהיועצים יכולים לספק תובנות שוק ותעשייה חשובות, לעזור לחברות להישאר מעודכנות במגמות בתעשייה ובדינמיקה תחרותית.
גישה למיומנויות מיוחדות ומומחיותיועצים יכולים להביא מיומנויות מיוחדות ומומחיות בתחומים כגון שיווק, פיננסים, תפעול וטכנולוגיה, המשלימים את היכולות הקיימות של החברה.
שינוי הנהלהיועצים יכולים לעזור לחברות לנווט בשינוי, בין אם זה הטמעת טכנולוגיה חדשה, מבנה מחדש של הארגון או כניסה לשווקים חדשים.
ניהול סיכוניםיועצים עסקיים יכולים לעזור לחברות לזהות ולנהל סיכונים, לפתח אסטרטגיות לצמצום השפעות שליליות אפשריות על העסק.
שיפור בקבלת החלטות על ידי מתן תובנות והמלצות מונחות נתונים, יועצים יכולים לעזור לחברות לקבל החלטות מושכלות המבוססות על ניתוח אובייקטיבי.
חדשנות ויצירתיותיועצים יכולים להביא נקודות מבט חדשות ורעיונות חדשניים לשולחן, ולעזור לחברות לצאת מדרכי חשיבה מסורתיות ולהניע צמיחה.
גמישות והסתגלותיועצים עסקיים יכולים לספק פתרונות גמישים ומתאימים, תוך התאמת שירותיהם לצרכים ולאתגרים הספציפיים של כל חברה.
FRONTIS

תהליך הייעוץ

כל חברה מזמינה יועץ עסקי לצורך שונה, אך אפשר לראות כי התהליך מורכב ממספר שלבים ברורים אותם עוברת כל חברה בכל תהליך.

3 שלבים של תהליך הייעוץ fronits ייעוץ עסקי

שלב ראשון – הבנת הצרכים

בתחילה היועץ העסקי ירצה להבין את הצורך של החברה. הוא ירצה לדעת מה הסיבה לשמה הוזמן ולהגדיר את הציפיות יחד עם החברה. המטרה של היועץ הוא לעזור לחברה להגיע אל המטרות העסקיות שלה ולכן ישנה חשיבות להקשבה.

שלב שני – הגדרת אסטרטגיה

לאחר שהיועץ מבין מה המטרות של החברה ולאן היא רוצה להגיע הוא יכול להתחיל לבנות את אסטרטגיית הפעילות. הוא יבחן את היתרונות, החסרונות, ההזדמנויות והאיומים. מכאן הוא יוכל להציע לחברה את דרך היישום הטובה ביותר בעיניו.

שלב שלישי – הוצאה לפועל

ברגע שהחברה מעוניינת לצאת לדרך עם האסטרטגיה שהיועץ הציע, זה הזמן לעבוד עם הגורמים הרלוונטיים כשהיועץ מלווה אותם באופן אישי. הליווי יכול להתבצע בדרכים שונות (מפגשים, טלפון, מעקב במייל ועוד) ולאורך תקופה בהתאם למה שיקבע מראש.

FRONTIS

יייעוץ עסקי לחברות - עלויות

יועץ עסקי לחברות מגיע כדי לעזור לחברה לעבור תהליך משמעותי. הוא חייב להביא ניסיון קודם עשיר, גם בתחום הייעוץ וגם בתחום בו החברה צריכה עזרה באופן ספציפי. בחיפוש אחר היועץ המתאים חשוב מאד למצוא אחד שיכול לתת מענה מקצועי אך גם מענה אישי. יש לזכור כי היועץ צריך לעבוד עם החברה באופן צמוד ולכן חשוב שהוא יהיה נגיש וייתן מענה לשאלות.

בבחינת ובחירת היועץ שאלת העלויות יכולה להגיע בשלב מוקדם ועל אף שהיועץ אמור להביא ערך גדול בהרבה מהעלות שהוא מבקש, חשוב לדעת מה יכול להשפיע על הצעת המחיר שלו. היועץ יכול לקבוע את מחירו בהתבסס על ניסיון העבר, היכולות שלו, אורך התהליך ואופן הליווי. ככל שהיועץ יכול לתרום יותר לחברה וזמין יותר לתהליך, כך העלות עשויה להיות גבוהה יותר.

עם זאת, חשוב לזכור כי יועץ עסקי לחברות שמבקש תשלום גבוה לא בהכרח יביא את הערך הנדרש. מכאן שחשוב יותר לבחון את היכולות האמיתיות של היועץ, לשוחח עם לקוחות מרוצים, להקדיש תשומת לב לשיחה המשותפת הראשונה ולוודא שישנו חיבור מקצועי שיאפשר להוביל את התהליכים קדימה ואת החברה אל עבר מטרותיה.

‏‏עלויות ומציאת ייעוץ עסקי לחברות FRONTIS
FRONTIS - מילה באנגלית על רקע חוטי טלפון מייצגים ייעוץ עסקי לחברות – שאלות ותשובות
FRONTIS

ייעוץ עסקי לחברות - שאלות ותשובות

יועץ עסקי לחברות מביא מומחיות בתחום אשר משמעותי עבור החברה כשהוא מספק תשובות לשאלות במגוון רחב של תחומים. היועץ יכול לסייע בתחומים הבאים: פיננסים, מכירות, שיווק, אסטרטגיה, ניהול ועוד רבים נוספים.

השאלה החשובה באמת היא איך אפשר למצוא יועץ עסקי המתאים ביותר לחברה. במקרה של חברה חשוב מאד למצוא אדם עם ניסיון מתאים ולשם כך כדאי לבחון אתרי אינטרנט שונים, לראות את הבלוגים של אנשי המקצוע, להתרשם ולאחר מכן לשוחח עם היועץ ולראות אם הוא אכן עונה על כל הקריטריונים שהחברה זקוקה להם.

יועץ עסקי לחברות יכול להתמחות בתחומים שונים. בין היתר הוא יכול לסייע לעסק בתחום הפיננסי, ניהולי, מכירות, שיווק וטכנולוגיה. הכל תלוי ביכולות שלו ובצורך של החברה אשר משתנה בין אחת לאחרת.

חברה אשר נמצאת בקשיים ורוצה לצאת מהם תוכל להרוויח מהתקשרות עם יועץ עסקי. היועץ יוכל להבין את המכשולים שעומדים בפני החברה ולבנות אסטרטגיה ליציאה מהמצב הנוכחי ולהעברת החברה למצב תקין ורווחי.

התפקיד של היועץ הוא לסייע לחברה על פי הצורך שלה. הוא יכול לעבוד עם בעלי החברה או עם מנהלים ואחראי צוותים לשיפור תפקידם. העבודה שלו תהיה מכוונת מטרה ולאדם שאיתו הוא עובד.

יועץ עסקי חברות מכיר את הצרכים של חברות גדולות, את המורכבות שלהן ויכול לתת מענה מתאים. לא כל יועץ יכול לעשות זאת וחשוב לבחור באחד שמביא איתו ניסיון קודם מתאים, כלים וידע שיתאימו בדיוק לחברה.

דילוג לתוכן