ייעוץ ניהולי

חברת FRONTIS מתמחה ומובילה  בייעוץ ניהולי

באנר הנעה לפעולה - frontis - ייעוץ ניהולי
FRONTIS

מהו ייעוץ ניהולי ומי זקוק לו?

ייעוץ ניהולי הוא הליך אשר מיועד לשפר את יכולות הניהול כשהדבר יכול לגעת בתחומים רבים ובהם: ניהול זמן, תהליכי קבלת החלטות, קשרים מקצועיים-אישיים, ניהול ישיבות, תיעדוף משימות ואחרות, בהתאם לצורך של הארגון ושל המנהל. ייעוץ ניהולי הוא הרבה יותר מאשר מתן עצות למנהלים. הייעוץ כולל שורה של פעולות כשאלו משתנות בהתאם לסיטואציה כיוון שכל תהליך הוא שונה, ייחודי והאנשים המעורבים בו משפיעים על התהליך. כחלק מהייעוץ על היועץ להבין את מטרות המנהל והארגון, להבין את הקשיים האישיים, האתגרים הארגוניים ובהתאם להחליט על תהליך העבודה.

היועץ נכנס אל הארגון, בא בהתקשרות עם המנהל, מבצע אבחון של המצב תוך איסוף נתונים, מספק משוב, עצות, נותן כלים לניהול ועוקב אחר הטמעתם. כבר בתהליך המנהל צריך להרגיש שיש לו יותר כלים ויותר ידע כדי להגיע למטרות שהוא או שהארגון הציב לפניו. הוא יוכל לראות את התמונה שמולו בצורה בהירה, לבנות מסלול להצלחה וליישם פעולות שיובילו אותו ואת אלו שתחתיו לכיוון הרצוי.

יש שיאמרו כי מנהלים אשר נמצאים בקשיים זקוקים לייעוץ, אך הם לא היחידים שיכולים להרוויח מכך. כל מנהל נתקל או יתקל בשלב מסוים של עבודתו באתר ויגלה כי ייעוץ אסטרטגי לעסקים יכול לסייע לו בכלים נוספים לשיפור התהליכים. מבט מבחוץ של איש מקצוע אשר מכיר היטב את עולם הניהול ומלווה את המנהל מאפשר לכל אחד (ואחת) לשפר את היכולות האישיות והמקצועיות.

תהליך ייעוץ ניהולי מסייע למנהלים לשפר תהליכים וביצועים. בסיומו המנהל ירגיש שיש לו יותר כלים ויותר יכולות בניהול פרויקטים ספציפיים וניהול כללי, שהוא יכול לשרת את הארגון טוב יותר בדרך להשגת היעדים והמטרות שתוכננו.

ישיבת הנהלה לצורכי ייעוץ ניהולי - FRONTIS

ניווט מהיר:

FRONTIS

טיפים לבחירת חברה לייעוץ ניהולי

חברות, עסקים וארגונים רבים עובדים בשלב מסוים עם יועץ ניהולי. בתהליך הם משפרים את היכולות הניהוליות, מוצאים פתרונות לבעיות, מזהים קשיים מבעוד מועד ונשארים עם ידע רב שמאפשר להם להשיג את המטרות שלהם ולהגשים את החזון. ברור שישנם יתרונות רבים לתהליך כשהוא מתבצע עם החברה הנכונה ואותה יש לבחור תוך התחשבות במספר קריטריונים.

001 - ספרה 1 בעיצוב

התאמה לסוג השירות הנדרש

002 - ספרה 2 בעיצוב

בחינת הפרופיל של חברת הייעוץ

003 - ספרה 3 בעיצוב

מתן תשומת לב לשיחה הראשונית

004 - ספרה 4 בעיצוב

סוג התקשורת עם היועץ

005 - ספרה 5 בעיצוב

בקשה להצעת מחיר ובדיקת החוזה

001 - ספרה 1 בעיצוב

התאמה לסוג השירות הנדרש

לא כל יועץ מתאים לכל מנהל וקודם כל יש לשאול מה המנהל צריך ורק לאחר מכן למצוא יועץ שיכול לעזור לו בכך. חשוב להגדיר את המטרות הראשוניות ואז לחפש חברה שמנוסה בתחום ושיכולה ללוות את התהליך.

002 - ספרה 2 בעיצוב

בחינת הפרופיל של חברת הייעוץ

יש לבחון את הפרופיל של החברה באינטרנט. לכל חברה יש נוכחות וממנה אפשר להתרשם בנוגע לשירות, אופן הפעילות שלה, האני מאמין של היועצים וגם מה אומרים עליה ברשת. כדאי להקדיש מספר דקות, ללמוד על החברה, לראות מה הסגנון שלה ולהחליט האם להתקדם לשיחה טלפונית ראשונית.

003 - ספרה 3 בעיצוב

מתן תשומת לב לשיחה הראשונית

השיחה הראשונה עם חברת הייעוץ חשובה מאד. זה הזמן להכיר את הנפשות הפועלות, לבחון האם הצד השני קשוב או רק רוצה למכור את עצמו. זה הזמן לשאול שאלות, לשמוע על הניסיון הקודם של החברה ובכלל, לבחון את החיבור בין הצדדים כיוון שבסופו של דבר התקשורת צריכה להיות חיובית ובונה.

004 - ספרה 4 בעיצוב

סוג התקשורת עם היועץ

היום אפשר לייעץ מכל מקום ופגישות רבות מתקיימות אונליין. תקשורת מסוג זה מתאימה לחלק מהמנהלים וחלק יעדיפו כן להיפגש פנים אל פנים. כל אפשרות יכולה להיות טובה כל עוד היא מתאימה למנהל ומתאימה ליועץ.

005 - ספרה 5 בעיצוב

בקשה להצעת מחיר ובדיקת החוזה

חשוב לקבל הצעת מחיר מסודרת מהחברה, לבחון מה היא כוללת ולבדוק את חוזה ההתקשרות בין הצדדים. זה הזמן לשאול שאלות, לוודא שהכל ברור וכי ישנה תחושה של הוגנות ואפשר לצאת לדרך. אם כל הסעיפים עברו בהצלחה, זה הזמן להתחיל בתהליך שיוביל את המנהל והארגון למימוש החזון.

FRONTIS

מה משפיע על מחיר ייעוץ ניהולי?

אחת השאלות שעולה ובצדק נוגעת לעלות ייעוץ ניהולי. רגע לפני שנוכל לבחון את המרכיבים המשפיעים על העלויות, יש להביא בחשבון את הסעיף הבא והוא בחירת החברה המתאימה. ייעוץ עסקי לעסקים הנכון יצליח להביא את המנהל להישגים אשר שווים יותר מהעלות שלו. הדבר נשמע ברור אך נדרשת מומחיות בתחום ואותה המומחיות של היועץ יכולה להתבטא בתשלום. זה נכון גם לגבי ייעוץ לעסקים קטנים. יועץ מנוסה, בעל עבר עשיר, שמכיר סוגים שונים של עסקים וחברות, יכול להיות יקר יותר מיועץ מתחיל.

גם הצרכים האישיים של המנהל או הארגון משפיעים על העלויות. אם יש צורך בתהליך ארוך, מורכב או בתקשורת צמודה, יכול להיות שהמחיר יהיה גבוה לעומת התקשרות קצרה או מינימלית. כמובן, המטרה צריכה להיות תהליך שמתאים למנהל, שמביא אותו להגשים את המטרות הארגוניות.

עגלה עם 2 קרטונים על רקע כתום עם כיתוב באנגלית מחיר/ערך מסמל העובדה - מה משפיע על מחיר ייעוץ ניהולי
FRONTIS

יתרונות לשירותי ייעוץ ניהולי

יתרון:תאור:

תכנון אסטרטגי

יועצי ניהול יכולים לעזור לעסקים לפתח וליישם תוכניות אסטרטגיות להשגת יעדים ארוכי טווח ולשיפור הביצועים הכוללים.

שיפור יעילות ופרודוקטיביות

על ידי ניתוח תהליכים עסקיים וזיהוי תחומים לשיפור, יועצים יכולים לעזור לעסקים לייעל את התפעול ולהגדיל את הפרודוקטיביות.

הפחתת עלויות

יועצי ניהול יכולים לעזור לעסקים לזהות ולמנוע הוצאות מיותרות, להפחית עלויות ולהגדיל את הרווחיות.

שינוי ניהולי

יועצים יכולים לעזור לעסקים לנווט בשינוי, בין אם זה הטמעת טכנולוגיה חדשה, מבנה מחדש של הארגון או כניסה לשווקים חדשים.

גישה למיומנויות ומומחיות מיוחדות

היועצים מביאים מיומנויות ומומחיות מיוחדות בתחומים כמו שיווק, פיננסים, תפעול וטכנולוגיה, המשלימים את היכולות הקיימות של החברה.

פרספקטיבה אובייקטיבית

יועצים מספקים פרספקטיבה חסרת פניות על העסק, ומאפשרים לבעלים לקבל החלטות מושכלות שאינן מושפעות מהטיות או רגשות אישיים.

חדשנות ויצירתיות

יועצים יכולים להביא נקודות מבט חדשות ורעיונות חדשניים לשולחן, ולעזור לעסקים לצאת מאופני חשיבה מסורתיים ולהניע צמיחה.

ניהול סיכונים

יועצים יכולים לעזור לעסקים לזהות ולנהל סיכונים, לפתח אסטרטגיות לצמצום השפעות שליליות אפשריות על העסק.

שיפור בקבלת החלטות

על ידי מתן תובנות והמלצות מונחות נתונים, יועצים יכולים לעזור לעסקים לקבל החלטות מושכלות המבוססות על ניתוח אובייקטיבי.

פתרונות מותאמים אישית

יועצי ניהול יכולים לספק פתרונות מותאמים אישית המותאמים לצרכים ולאתגרים הספציפיים של כל עסק.

FRONTIS

היתרונות שבתהליך הייעוץ הניהולי

כל תהליך ייעוץ ניהולי שונה ומיוחד. היועץ יכול לסייע בתחומים מגוונים, בהתאם לצורך של המנהל והארגון ובהתאם ליכולות היישום של המידע והעצות. התהליך יכול להיות מורכב מפעולה אחת, כגון ייעוץ שיווקי,  או אוסף של פעולות והוא מביא איתו יתרונות רבים.

6 היתרונות שבתהליך הייעוץ הניהולי fronits ייעוץ עסקי

קבלת מידע

אחת הסיבות הנפוצות לפניה של מנהלים לייעוץ היא הצורך בקבלת מידע נוסף. היועץ הוא גורם חיצוני לארגון (חברה או עסק) ותודות למומחיות שלו הוא יכול לאסוף מידע פנימי באופן שהמנהל או חברי ההנהלה לא יכולים לראות. היועץ יכול לשוחח עם העובדים, לראות כיצד הדברים מתנהלים, לנתח את המתחים ואפילו לבצע סקרים.

לפעמים, כל שנחוץ למנהל הוא מידע שכרגע לא נגיש אליו והיועץ יכול לסייע לו לראות את הדברים בצורה ברורה ובהירה. ברור כי המידע הוא רק חלק אחד של תהליך השיפור והשאלה האמיתית היא מה המנהל יעשה איתו. התפקיד של היועץ רחב והיכולת שלו לראות דברים בצורה רחבה יכולה לתרום למנהל, להגדרת המטרות, להבנת הבעיות הקיימות ולבחירת הכיוון בו הוא רוצה לפעול.

פתרון בעיות

מנהלים נתקלים באתגרים ובעיות מדי יום ושעה. לרוב, הם יודעים להתמודד עם מה שנמצא מולם, אך לא פעם עליהם לקבל החלטות מהותיות, לבחור כיוון להתקדם בו והם מחפשים פתרונות לנושאים מורכבים יותר מכפי שהם נתקלים בהם בדרך כלל. במקרה זה הפניה ליועץ ניהולי יכולה לסייע להם כשהם מתייעצים, מקבלים חוות דעת נוספת ומבט נוסף על האתגר.

התפקיד של היועץ הוא לשאול שאלות, לגלות אילו פתרונות כבר נוסו בעבר ולאילו תוצאות הם הובילו. עליו להבין את הצעדים שידרשו להשגת הפתרון ולהעריך האם זה באמת מה שיוביל את הארגון קדימה אל עבר מטרותיו. מדובר לרוב על עבודה משותפת בין המנהל לבין היועץ כשזו ממוקדת בנושא מסוים תוך כדי התחשבות בתמונה המלאה של הארגון. המטרה של היועץ היא לעזור למנהל להגיע לפתרון היעיל שניתן יהיה ליישם אותו.

אבחון והגדרת בעיות

לפגישת ייעוץ עסקי היועץ מביא איתו יכולות מגוונות ואחת חשובה היא יכולת אבחון והגדרת בעיות. לא פעם ברור למנהל או לגורמים אחרים בארגון שמשהו "לא עובד כראוי" אך הם לא מצליחים לשים את האצבע על הבעיה. תודות לארסנל הכלים שלו ולידע הרב שצבר עם השנים, היועץ יוכל לזהות במהרה את הבעיה ולהגדיר אותה. ברגע שהבעיה מזוהה ומוגדרת אפשר להתחיל לקבוע מהי הדרך הנכונה ביותר לטפל בה.

לא פעם נראה כי ישנה סיבה פנימית או חיצונית לכך שהחזון לא ממומש בארגון ושהמטרות לא מושגות אך למעשה הסיבה שונה מזו שנדמה. אי-זיהוי הבעיה או אי-הגדרה של המקור שלה עלולים להביא לגישה מוטעית אשר בסופו של דבר מובילה להשקעת משאבים וזמן בכיוון הלא נכון. כאשר היועץ מגיע, הוא רוצה לבצע גם אבחון של המצב ולהגדיר את הבעיות כדי לספק המלצות אסטרטגיות וארגוניות שמבוססות על בדיקה יסודית.

מתן המלצות ממוקדות

מעבר לכך שהיועץ יכול לסייע בבעיות שהמנהל מעלה מולו, הוא יכול גם לספק דו"ח מסודר כך שהמנהל יוכל לקבל החלטות בנוגע לפעולות שונות. דו"ח מסודר יכול להוביל לקביעת סדר פעולות בארגון, להוביל לצעדים חדשים או אולי להפך, שימור של אלו הקיימים.

היועץ יכול לראות את הבעיות השונות שיש בארגון, להגדיר אותן ולתת המלצות ממוקדות מה לדעתו כדאי לעשות. ההמלצות יכולות לגעת במבנה הארגוני, בתמחור, בנושא הפיננסי, ניהול הצוות ועוד, כל עוד ברור כי המנהל עצמו יכול להשפיע על המצב וליישם את ההמלצות, עם או בלי עזרה.

סיוע ביישום פתרונות

ישנן פעמים בהן המנהל לא מבין האם ישנה בעיה בארגון או לא, אך לרוב הוא מודע היטב לכך שהדברים לא פועלים על הצד הטוב ביותר. לפעמים הוא זקוק לחוות דעת נוספת כדי לדעת האם האבחון שלו נכון ומדויק או האם ישנן עוד אפשרויות שהוא לא חשב עליהן. הגדרת הבעיה ומסלול הפתרון הם חלקים חשובים, אך היישום חשוב לא פחות.

יועץ מספק ליווי עסקי למנהל ותומך ביישום הפתרונות השונים. המנהל זקוק לא פעם לכלים מתאימים, לאוזן קשבת ולשותף לדרך כדי לוודא שהוא אכן הולך בכיוון הנכון. מקצוע הניהול עשוי להיות מקצוע בודד מאד כשכל פניה לעזרה עלולה להיתפס כחולשה, אך פניה ליועץ נתפסת דווקא כחוזקה ומאפשרת למנהל ליישם את הפתרונות השונים כשהוא מרגיש ביטחון ושיש לידו איש מקצוע לכל מה שיידרש.

שיפור עקומת הלמידה

לא פעם נדמה כי תפקידו של היועץ הוא לסייע באופן נקודתי, בזמן שהוא עובד עם המנהל, אך בפועל הכלים שהוא נותן, התובנות והשיטות שהוא מביא איתו, נשארים זמן רב לאחר שמסתיימת העבודה המשותפת. אחד היתרונות של הייעוץ הוא בהשפעה ארוכת טווח. המנהל מקבל כל כך הרבה כלים, מבין את הקשיים שהוא מתמודד איתם, דרכים לקבוע את סדר העדיפויות ותובנות שמאפשרות לו להתמודד מול כל אתגר עתידי טוב יותר.

ייעוץ ניהולי הוא תהליך אשר מיועד לסייע לנושא מסוים, אך ההשפעה שלו נשארת הרבה אחרי שהיועץ ממשיך בדרכו למנהל הבא. הייעוץ יכול לקצר את זמן הלמידה העתידי, לשפר את ההתמודדות עם האתגרים שעוד יגיעו (ובטוח שיהיו כאלה) ולצייד את המנהל ביכולות למידה, אבחון והתמודדות טובה יותר.

FRONTIS

ייעוץ ניהולי מסייע לבעלי עסקים, בעלי חברות ומנהלים לממש את החזון

כל ארגון, חברה ועסק פועלים מתוך חזון. הם שמים לעצמם מטרות ומגדירים את קווי הפעילות שלהם, אך אין להסתפק ברעיונות ותיאוריות אלא במעשים שיביאו להגשמה ממשית של אותו חזון. ייעוץ ניהולי עם תכנון טוב של תוכנית עסקית מסייע בתהליך ההגשמה כשהוא עוזר למנהל לקבל החלטות נכונות, לפעול באמצעות כלים מקצועיים שמתאימים לארגון ולהביא לשיתוף פעולה בין הגורמים השונים במקום.

אחד היתרונות הבולטים הוא שהיועץ עסקי מגיע מבחוץ. לרוב הוא לא מכיר את העובדים או המנהלים ולכן הוא מגיע כדף חלק. כאשר עולות דילמות, מופיעים אתגרים ונשאלות שאלות, הוא מתייחס אליהם בפן המקצועי תוך הבנת הצרכים הניהוליים שידרשו כדי להשיג את התוצאה הרצויה. היועץ מסייע למנהל לפעול על פי החזון העסקי ולהשיג את המטרות והיעדים שלפניו.

תוואי הדרך מצוירים בצורה של דולר, עם ייעוד נקודת ההתחלה ונקודת היעד, מסמלים ייעוץ ניהולי מסייע לבעלי עסקים בעלי חברות ומנהלים לממש את החזון
FRONTIS - פתק עם כיתוב באנגלית מייצגים ייעוץ ניהולי – שאלות ותשובות
FRONTIS

שאלות ותשובות על ייעוץ ניהולי

ייעוץ ניהולי ניתן על ידי בעל מקצוע המומחה בתחום שמביא איתו מגוון רחב של מיומנויות, השכלה בתחום וניסיון קודם. הייעוץ מאפשר למנהל להסתמך על ניסיונם של אחרים תוך קבלת כלים לשיפור הביצועים וייעול הניהול.

ייעוץ ניהולי כולל בחינה של דרך הניהול בעסק (או במחלקה מסוימת בו), של קשיי המנהל והאתגרים שהוא עומד מולם. לאחר מכן מוגדרות המטרות שהמנהל שואף להשיג ונבנית תוכנית להשיג אותן. היועץ נותן למנהל כלים, מלווה אותו ועונה על שאלותיו, עד שהוא נהנה ממיומנויות גבוהות.

ייעוץ ניהולי נקרא כך ולא ייעוץ עסקי כיוון שהוא ממוקד ומתייחס לפן הניהולי של העסק. התהליך יכול להתבצע עם בעל העסק או מי מהמנהלים. הייעוץ מתאים לארגונים שונים, קטנים וגדולים אך הוא ממוקד מאד ומקדם את המנהל.

שירותי ייעוץ ניהולי יכולים להיות נקודתיים ויכולים להיות מקיפים. בין היתר היועץ יכול לסייע ביצירת שינויים ארגוניים, פיתוח מיומנויות ניהוליות, אימון אחד לאחד עם מנהל מסוים, פיתוח אסטרטגיה ושיפור תפעולי.

ייעוץ ניהולי הוא תהליך משותף של היועץ עם המנהל או בעל העסק. כדי להוציא את המרב מהתהליך יש להיות מוכנים לעשות שינוי, להיות פתוחים מול היועץ, לשתף אותו בהתלבטויות וקשיים ולהיות פתוחים לקבלת פתרונות ולשינויים שיובילו את הניהול למקום טוב יותר.

עלות ייעוץ ניהולי יכולה להשתנות בין תהליך אחד לאחר אך כשהוא מתבצע כהלכה העסק חוסך עלויות רבות. תודות לשיפור הניהול, להטמעת תהליכים שנכונים לעסק ולסיוע בפתרון בעיות, העסק יכול להרוויח הרבה יותר מכפי שהוא מוציא.

דילוג לתוכן