ייעוץ כלכלי לעסקים

FRONTIS

חברת FRONTIS מתמחה ומובילה בייעוץ כלכלי לעסקים

באנר הנעה לפעולה - frontis - ייעוץ כלכלי לעסקים
FRONTIS

הזמן המתאים לפנות לייעוץ כלכלי לעסק

ייעוץ כלכלי לעסקים נועד לבחון את התמונה הנוכחית של העסק, המטרות והחזון, האם אלו מתממשים בניהול הנוכחי ומה נדרש לעשות בניהול הכלכלי של העסק כדי לממש אותם. התייעצות מהווה הזדמנות לעסק לקבל חוות דעת חיצונית מגורם אשר מתמחה בתחום ושיכול להציע פעולות קונקרטיות שישנו את המצב הנוכחי.

כל עסק רוצה להרוויח ולכן עליו להתנהל נכון מבחינה פיננסית. התייעצות עוזרת לעסק לקבל החלטות פיננסיות מהותיות, בהן האם לבצע פעולות כאלו או אחרות, האם להיכנס להשקעות, האם למכור את העסק או לפעול לקראת מיזוג. היועץ יציג בפני העסק את התמונה הנוכחית וייתן המלצות לשינויים אשר יובילו באופן ישיר להגדלת הרווחים. בין היתר יאתר היועץ אפשרויות לצמצום ההוצאות, הגדלת ההכנסות, השקעות חדשות והזדמנויות לניהול טוב יותר.

ייעוץ כלכלי מתאים לעסקים קטנים וכמובן גם לחברות גדולות. הוא יעיל בשלבי ההקמה (או ההתלבטות לפני ההקמה), כשהעסק צומח ובמקרה של קשיים פיננסיים. התפקיד שלו הוא לראות את התמונה המלאה, לבנות תוכנית לשינוי אשר תתאם לציפיות של הבעלים ותלווה אותו על פי הצורך.

כל עסק, קטן וגדול, יכול להיעזר ביועץ כלכלי. התפקיד של היועץ הוא להסתכל על התמונה המלאה, להסיק מסקנות, לתת המלצות ולצאת לדרך עם תוכנית מותאמת באופן אישי.

ניווט מהיר:

נגן וידאו אודות FRONTIS - ייעוץ כלכלי לעסקים
FRONTIS

באלו מצבים ניתן לפנות לייעוץ כלכלי?

001 - ספרה 1 בעיצוב

ייעוץ לפני הקמת העסק

002 - ספרה 2 בעיצוב

ייעוץ כלכלי לעסקים קיימים

003 - ספרה 3 בעיצוב

ייעוץ לעסקים בשלבי צמיחה

004 - ספרה 4 בעיצוב

ייעוץ בעת משבר

005 - ספרה 5 בעיצוב

ייעוץ לפני מכירה

001 - ספרה 1 בעיצוב

ייעוץ לפני הקמת העסק

ההחלטה לפתוח עסק לא יכולה להתקבל כלאחר יד. ישנם גורמים רבים אשר משפיעים על העצמאיים והעסק עצמו דורש התחייבות אישית וכלכלית. הייעוץ הכלכלי לקראת הקמת עסק בוחן את התוכנית העסקית, ההיתכנות שלה, הצרכים הפיננסיים ובוחן גם את הגורמים הסביבתיים שעשויים להשפיע על הצלחת העסק. הייעוץ יכול להיות ממוקד כשבמידה והוחלט לצאת לדרך היועץ יוכל לסייע בצעדים הראשונים.

002 - ספרה 2 בעיצוב

ייעוץ כלכלי לעסקים קיימים

ישנן סיבות רבות לכך שעסקים פונים לייעוץ כלכלי כשהם כבר פועלים ויותר מכך, לא פעם עסקים רווחיים פונים ליועץ. יועץ חיצוני יכול לבחון את הפעולות אשר מתבצעות בעסק, להיכנס לעומק ההוצאות וההכנסות ולמצוא את הדרך להגדיל את הרווחים גם בלי לבצע שינויים מן היסוד. הייעוץ מתאים לכל עסק אשר רוצה לקבל חוות דעת שאינה מבוססת על הכרות עם העסק, הבעלים או העובדים.

003 - ספרה 3 בעיצוב

ייעוץ לעסקים בשלבי צמיחה

עסקים אשר פועלים לאורך תקופה בצורה יעילה, יכולים להתחיל לחשוב על צעדים חדשים שיובילו לצמיחה וגדילה. ייעוץ כלכלי לעסקים מאפשר לבחון את התוכנית העסקית, השוק הנוכחי, העלויות שיידרשו לצעד המתוכנן והרווחים הריאליים. לעתים העסק מתלבט בין מספר פעולות שהוא יכול לבצע ולעתים הוא רוצה לבדוק צעד מסוים והתפקיד של היועץ הוא לסייע בקבלת ההחלטה לאחר בחינת העובדות המלאות.

004 - ספרה 4 בעיצוב

ייעוץ בעת משבר

משבר יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות כאשר רובן משפיעות עליו מבחינה כלכלית. גם כשנדמה שלבעל העסק אין זמן או כספים פנויים כדי להתמקד בתהליך ריפוי, הייעוץ חשוב מאין כמוהו. זה הזמן להחליט האם לחדול או לטפל ביסודות ולהמשיך לקיים את העסק. גם כדי לקבל החלטה וגם כדי לממש אותה בצורה הטובה ביותר מומלץ לפנות לגורם חיצוני אשר מכיר היטב את הדילמות שיכולות להיות, את הקשיים ושיוכל לתת מענה מקצועי.

005 - ספרה 5 בעיצוב

ייעוץ לפני מכירה

לפעמים בעל העסק מחליט לסיים את חלקו והוא מעוניין למצוא קונה שימשיך את הפעילות בצורה הנוכחית או חדשה. לפני המכירה יש להעריך את השווי האמיתי של העסק, לראות אילו פעולות ניתן לבצע כדי לשבח אותו וכמובן לקבוע אסטרטגיית מכירה. במקרה של קשיים פיננסיים יכול להיות שיהיה צורך גם במציאת פתרון אשראי זמני עד למכירה.

FRONTIS

הפעולות הנכללות בתהליך ייעוץ כלכלי

תהליך ייעוץ כלכלי כולל בתוכו מגוון רחב של פעולות כאשר לא כל עסק זקוק לכל הפעולות. כבר לאחר השיחה הראשונית והאפיון אפשר יהיה להעריך במה יתמקד הייעוץ. בתהליך התפקיד של היועץ הוא להבין את הצרכים של העסק, ליצור תוכנית עבודה וללוות את העסק על פי הצורך.

בחינת הניהול הנוכחי של העסק

אחד הדברים שחשוב להבין הוא הדרך בה העסק מתנהל. בין אם העסק נמצא עכשיו בצומת כשהוא צריך להחליט אילו פעולות לבצע כדי לגדול ובין אם הוא נמצא בקשיים, חובה להבין כיצד מתבצע הניהול הנוכחי. כחלק מההכרות ירצה היועץ להכיר את נושאי התפקידים הראשיים ובהם הבעלים, המנהלים ואלו שאחראיים על פעולות מהותיות בעסק.

גם כאשר כל פעולות העסק לרבות הניהול והביצוע נעשות על ידי הבעלים בלבד וללא עובדים נוספים, היועץ ירצה להיכנס לעומק הדברים. בשלב זה יבחן לוח הזמנים של הבעלים, כמה פעולות הוא לוקח על עצמו, האם ניתן לבצע פעולות שונות במיקור חוץ ולראות את התמונה הניהולית המלאה לצורך קבלת החלטות לשיפור וייעול.

ניתוח תזרים הכספים

עסקים יכולים להית בעלי לקוחות רבים, מוניטין מצוין ועדיין עם בעיות תזרים. הסיבות לכך יכולות להיות תשלומי שוטף + שהעסק לא מצליח לנהל כראוי, שימוש בכספי המע"מ באופן מידי במקום לשים אותם בצד לצורך תשלום, חוסר מעקב אחר תשלומי הלקוחות והימנעות מניהול הכספים.

ניתוח התזרים יכול לעלות על לקוחות חייבים שלא קיבלו תזכורות, ניהול לא נכון של החשבונות ועוד. לאחר בחינה מדוקדקת של הנתונים אפשר יהיה לצאת עם תוכנית לשינוי המצב הנוכחי. במקרים מסוימים ידרשו פעולות נרחבות לשינוי המצב ובמקרים מסוימים אפשר יהיה לשנות את התזרים בעזרת פעולות קטנות אך יעילות ועוצמתיות.

בחינת התמחור והצעות לשיפור

כל עסק מוכר משהו, מוצר מוחשי או שירות והוא צריך לקבוע כמה אותו המוצר או השירות יעלה ללקוח. ההחלטה על התמחור יכולה לנבוע בין היתר משיקולי תחרות ומתחרים אך לא רק. התמחור חייב להביא בחשבון את הוצאות התקורה, התשלום לבעל העסק והעלויות של המוצר או השירות.

יועץ עסקי לעסקים המנוסה יבחן את כלל ההוצאות של העסק ובנוסף את המוצרים או השירותים אותם מציעים המתחרים וייתן הצעות לשיפור. המטרה היא למצוא את המחיר הנכון, כזה שהלקוח יוכל לשלם ושהעסק יוכל להרוויח ממנו כשכל שינוי חייב להיות עם הצדקה מאחוריו.

ניהול כספים נכון

ייעוץ עסקי יכול לכלול בתוכו פעולות רבות כאשר לא פעם יש צורך לבחון את הדרך בה הכסף מנוהל. יותר מדי עסקים משתמשים בכסף שיש להם כאן ועכשיו, בלי לחשוב על הכספים שהם יצטרכו בעתיד ואפילו הכספים שיהיה עליהם לשלם לרשויות המס. כמו כן, עסקים קטנים רבים לא באמת מפרידים בין החשבון של העסק לחשבון של הבית.

כאשר הכספים מתנהלים בצורה לא תקינה יש צורך לאמץ פעולות חדשות ולשנות את הדרך הנוכחית. ההשפעה של השינוי משמעותית ויכולה להיות מידית. 

תכנון תקציבים

העסק צריך להביא בחשבון הוצאות, נוכחיות ועתידיות ולהיות מוכן להם. הפתעות לעולם לא מומלצות לעסק ובוודאי לא כשהדבר נוגע להוצאות. לכן, כחלק מתהליך הייעוץ הכלכלי בעסק יש לבחון את התקציבים והאם הוא מוכן להוצאות שעשויות לבוא, בין אם הן מתוכננות ואם בלתי מתוכננות.

תכנון תוכנית עסקית נכונה מוביל להחלטות חשובות כמו שמירת כספים בצד והוא עוזר לשלב ההשקעות כשלעסק יש יכולות פיננסיות כפי הנדרש.

הכוונה לעבודה נכונה מול הבנקים

כל עסק עובד עם בנקים ואלו יכולים לדרוש עמלות גבוהות, הפתרונות לא תמיד מותאמים והאשראי לא תמיד בגובה הרצוי. אחד התפקידים של היועץ הכלכלי הוא לגלות כיצד העסק עובד עם הגורמים הפיננסיים שאמורים לעמוד לצידו ולכוון אותו לעבודה נכונה.

ליווי עסקי והתנהלות נכונה מול הגורמים הפיננסיים משמעותית לעסק. היא יכולה לעזור לו לקבל אשראי גדול יותר, לשלם פחות עמלות וליהנות מפתרונות מתקדמים שיהפכו את הניהול לפשוט ויעיל. בנוסף היועץ יכול לסייע במציאת פתרונות אשראי ומימון כולל הכנת מצגת עסקית והפנייה לגורמים רלוונטיים שיכולים לסייע לעסק.

בחינת חובות והלוואות אפשריות

עסקים רבים נוטלים הלוואה בשלב זה או אחר. ההלוואה יכולה להיות לצורך פתיחת העסק, שיפוץ, רכישת מכונות, פרסום ועוד. בנוסף, עסקים יכולים לקבל מהבנק אשראי אשר יאפשר להם למשוך כספים ולשלם ריביות גם בלי לצמצם אותו.

בחינת כלל החובות וההלוואות נעשית במטרה לראות האם ישנן חלופות טובות יותר. לא פעם הסיבה לכך שהעסק לא מתקדם ולא משיג את מטרותיו היא הלוואה שלא מתאימה לו מבחינת יכולת ההחזר החודשי. בתהליך הייעוץ ניהולי יבחנו החלופות ויבוצעו פעולות אשר יחזקו את השותפות עם הבנק כך שאפשר יהיה לקבל ממנו תנאים טובים יותר.

מציאת דרכים להגדלת רווחים

יועץ עסקי הכלכלי הוא גורם חיצוני אשר אמור לאתר את נקודות החולשה של העסק אך גם את ההזדמנויות. היועץ יבחן האם ישנן דרכים להגדלת הרווחים גם בלי לשנות באופן מהותי את הפעילויות העסקית. החלפת ספק, מציאת נותני שירות טובים יותר, פרסום יעיל יותר, הם חלק מהפעולות שיכולות להפחית הוצאות.

שיתופי פעולה עם גורמים שונים, הכנסת מוצרים משלימים ושירותי פרמיום יכולים להוביל להגדלת הרווחים וכל זאת בלי להשפיע על ההוצאות.

ביצת זהב אחת על רקע ביצים לבנות רגילות מדגיש את ייחודיות שבו ומסמלת בחירת יועץ כלכלי המתאים לעסק
FRONTIS

בחירת יועץ כלכלי המתאים לעסק

יועץ כלכלי לעסק צריך להבין במספר תחומים. עליו להבין בפן הכלכלי-פיננסי של העסק, בפיתוח עסקים, מטרות, יעדים והתנהלות מול הבנקים. היועץ צריך להביא איתו כלים רבים ומגוונים וחשוב לא פחות, הוא חייב להיות קשוב לצרכי העסק אך גם מקצועי ולתת המלצות שאפשר יהיה ליישם אותן במקום.

כדי לבחור את היועץ המתאים כדאי לחפש מידע עליו באינטרנט, להתרשם מהאתר, לבדוק כי אין ביקורות רבות נגדו ולאחר מכן להתרשם ממנו באופן אישי. שיחת הטלפון הראשונה חשובה מאד וכדאי לבצע אותה בנינוחות ולבדוק כי היועץ לא רק מספר על עצמו אלא גם מבקש לדעת מה העסק צריך וכיצד הוא יוכל לעזור לו. לבסוף יש לוודא כי היועץ מחזיק בתעודות וניסיון רלוונטי.

במידה והרושם שעשה היועץ חיובי, אפשר לבקש לשוחח עם לקוחות שאישרו שידברו איתם כדי לשמוע קצת יותר כיצד מתבצע התהליך, מה היה בו ולהתרשם מהיועץ עצמו. נקודה נוספת שיש להביא בחשבון היא העלויות וחוזה העבודה מול היועץ.

FRONTIS

יתרונות לשירותי ייעוץ כלכלי לעסקים

יתרון:תאור:

מומחיות וידע

יועץ כלכלי מביא ידע וניסיון מעמיקים בעקרונות כלכליים ויכול לספק תובנות וייעוץ אפקטיבי לעסק.

ניתוח אובייקטיבי

 יועץ כלכלי יכול לספק פרספקטיבה וניתוח אובייקטיבי של הנתונים הפיננסיים והכלכליים של העסק, לסייע בזיהוי תחומי שיפור וייעול.

פתרונות מותאמים אישית

יועץ כלכלי יכול לפתח פתרונות כלכליים מותאמים אישית המותאמים לצרכים ולמטרות הספציפיות של העסק.

עלות-תועלת

 שכירת יועץ כלכלי יכולה להיות דרך חסכונית לקבל גישה למומחיות ולמשאבים מיוחדים מבלי להעסיק צוות מומחים בעסק במשרה מלאה.

תכנון אסטרטגי

 יועץ כלכלי יכול לסייע בפיתוח תוכנית פיננסית וכלכלית אסטרטגית התואמת את המטרות והיעדים הכוללים של העסק.

הערכת סיכונים

יועץ כלכלי יכול לסייע בזיהוי וניהול סיכונים פיננסיים וכלכליים שעשויים להשפיע על העסק, ולהפחית הפסדים פוטנציאליים.

ניתוח עלות-תועלת

יועץ כלכלי יכול לבצע ניתוח עלות-תועלת כדי לסייע לעסק לקבל החלטות מושכלות לגבי השקעות והחלטות פיננסיות אחרות.

חיזוי

 יועץ כלכלי יכול להשתמש במודלים כלכליים ובניתוח נתונים כדי לחזות מגמות כלכליות עתידיות ולעזור לעסק להתכונן לשינויים בשוק.

FRONTIS

עלויות ייעוץ כלכלי לעסקים

המחיר של ייעוץ כלכלי לעסקים יכול להשתנות בין היועצים, אופן הייעוץ וכמות השעות הנדרשות לתהליך. באופן גס אפשר לראות כי שעה אחת של ייעוץ יכולה לנוע בין 400 שקלים לבין 1,000 שקלים ולפעמים אף יותר. עלות זו היא השקעה בעסק כשהמטרה היא לסיים את התהליך כשהעסק מרוויח יותר מכפי שהרוויח לפני כן וכשהוא מתנהל נכון וביעילות מבחינה פיננסית.

חשוב להבין כי עלות הייעוץ יכולה להשתנות בין עסק אחד לאחר כיוון שכל אחד זקוק לשירות שונה. כך או אחרת, היועץ יהיה זמין להכיר את העסק, להכין תוכנית מסודרת שתוביל להגשמת החזון וללוות באופן אישי את הבעלים או נושאי התפקידים השונים על פי הצורך.

2 ידיים, כל אחת אוחזת בפאזל עם הכיתוב מחיר/ערך מתאר עלויות ייעוץ כלכלי לעסקים
FRONTIS -פנקס עם אותיות אנגלית ועט מייצגים יועץ כלכלי לעסקים – שאלות ותשובות
FRONTIS

שאלות ותשובות - ייעוץ כלכלי לעסקים

כדי לשפר את המצב הפיננסי של העסק יש צורך בהבנה רחבה בעסק, לנתח את המצב הקיים ולבנות תוכנית שתביא אותו למצב הרצוי. יועץ כלכלי לעסקים צריך לדעת כיצד לעשות את כל אלו, להביא פתרונות נכונים ולכוון את העסק להתנהלות כלכלית נכונה.

קל למצוא יועצים עסקיים אך במקרה שהמטרה היא לטפל בפן הפיננסי של העסק, יש למצוא יועץ כלכלי לעסקים שמתמחה בפן זה. בשיחה הראשונה יש לשאול מה היועץ מבצע, באילו תחומים ייגע הייעוץ ולערוך תיאום ציפיות לתהליך

כדאי לפנות אל יועץ כלכלי לעסקים כאשר העסק לא רווחי, כאשר העסק לא מרוויח כפי שהוא חושב שהוא יכול להרוויח וכאשר העסק מתכוון לעשות שינוי שיש לו השלכות פיננסיות.

התשובה לכך אינה חד משמעית כיוון שייעוץ כלכלי ממוקד מאד לפן הפיננסי. אם העסק מתנהל טוב מבחינת ניהול הכספים והתזרים ואין לו תוכנית לעשות שינוי משמעותי, יועץ כלכלי לעסקים יבחן היטב האם יש ערך לתהליך והאם ישנם תהליכים טובים יותר עבורו.

יועץ כלכלי לעסקים הוא יועץ אשר מתמחה בפן הכלכלי. הוא יודע לנתח את הנתונים הקיימים ולבחון כיצד אפשר לשפר את המצב הפיננסי של העסק. היועץ הכלכלי יביא רעיונות ופתרונות שיאפשרו לעסק להרוויח יותר כסף ולייעל את הפעולות הנוכחיות שלו.

יועץ כלכלי לעסקים לא מגיע במקום רואה החשבון. יותר מכך, לא פעם הוא ירצה לקבל דו"חות אותם הכין רואה החשבון וזאת כדי שיוכל לראות את התמונה המלאה ולתת המלצות לפעילות. שלא כמו רו"ח, הוא יכול לעזור בהתנהלות כלכלית עסקית ומול הגופים הפיננסיים השונים.

דילוג לתוכן