אימון עסקי

FRONTIS

חברת FRONTIS מתמחה ומובילה בשרותי אימון עסקי לעסקים וחברות

באנר הנעה לפעולה - frontis - אימון עסקי
FRONTIS

מהו אימון עסקי

אימון עסקי הינו מסייע לעסקים לצמוח ולהתגבר על אתגרים, להגשים את הפוטנציאל המקצועי ומתוך כך את החזון.  

אימון הוא ליווי וייעוץ המתבצע על ידי בעל מקצוע בעל הכשרה מתאימה וניסיון מקדים. האימון יכול לשרת מגוון רחב של עסקים קטנים וגדולים, ארגונים, חברות ועמותות. בפועל מדובר במערכת יחסים בין המאמן לבין בעל העסק או הגורם המתאים בארגון כששניהם מעורבים בתהליך של הצבת מטרות, יעדים, בחירת אסטרטגיות ומציאת פתרונות לפיתוח העסק.

האימון בא להקל על השגת החזון העסקי, הוא מכוון את העסק ללמידה עצמית, מסייע באיתור נקודות החולשה למען צמיחה אישית. אי אפשר לנתק לחלוטין בין הפן העסקי לאישי שהרי בעל העסק או העובד שעובר אימון נכנס לתהליך בו הוא גם מתמודד עם כל מה שהביא איתו לתפקיד הנוכחי. האימון העסקי רואה את התמונה המלאה אך הוא מסייע לעסק בדרך כלל במצב ספציפי.

ייעוץ עסקי לעסקים ישים את העסק ובעלי במרכז. המאמן יסתכל על התמונה הנוכחית באופן רחב אך ירד לפרטי פרטים כדי להבין למה העסק זקוק ברגע זה. לשם כך עליו להגיע עם ניסיון קודם, הבנה ברורה של איך עסקים עובדים ומה מוביל אותם להצלחה. למאמן אמנם יש שיטה, אך כל תהליך יהיה שונה, ייחודי ומכוון לסייע למי שנמצא מולו באופן אישי.

אימון עסקי מסייע במימוש החזון העסקי

כל עסק או חברה צריך להגדיר את החזון העסקי. במידה והחזון עוד לא הוגדר, המאמן מטעם חברת ייעוץ עסקי יוכל לעזור בהגדרתו כשהוא יבחן עם הבעלים מהן מטרות העל שלו, מה תחום העיסוק, במה הוא מיוחד לעומת אחרים ועוד. במידה וכבר ישנו חזון, הוא יוגדר, יבחן והמאמן יוכל לבדוק יחד עם בעל העסק מדוע הוא לא מממש אותו או מה נדרש כדי לפעול על פיו.

התפקיד של המאמן הוא לא לקבוע את החזון העסקי אלא להסתכל עליו, להבין את הפער בין המצב הנוכחי למצב הרצוי ולעזור לעסק או לחברה לגשר על הפער. בתהליך יוגדרו מטרות, יעדי ביניים ריאליים ומשימות קטנות שיהיו חלק מהאסטרטגיה של העסק.

האסטרטגיה היא הדרך בה העסק אמור לצעוד בה, אך באופן טבעי יכולים להיות בדרך מכשולים, קשיים ואתגרים. ברגע שהעסק נתקל בהם, התפקיד של המאמן הוא להבין את האתגר, להציע דרכים להתגבר עליו ולצייד את המתאמן בכלים הנדרשים כדי להצליח. לעתים הכלים יהיו כלליים יותר ולעתים ספציפיים כשהכל תלוי בצורך שעולה באותו הרגע. כבר מהמפגשים הראשונים העסק צריך להרגיש שהוא בכיוון הנכון וצועד לעבר המטרה הגדולה, החזון שהוא הגדיר.

אימון עסקי עם לילך זיו מחברת - FRONTIS ייעוץ עסקי

ניווט מהיר:

FRONTIS

טיפים לבחירת מאמן עבור אימון עסקי המתאים לעסק

001 - ספרה 1 בעיצוב

חיבור אישי

002 - ספרה 2 בעיצוב

ניסיון רלוונטי

003 - ספרה 3 בעיצוב

צורת העבודה

004 - ספרה 4 בעיצוב

מחויבות משני הצדדים

005 - ספרה 5 בעיצוב

הקשבה

001 - ספרה 1 בעיצוב

חיבור אישי

אימון אישי מחייב עבודה משותפת ופתיחות מול המאמן. לכן, על אף שהמאמן צריך להיות בעל דעה משלו, הוא צריך להשרות תחושה נעימה כדי ליצור סביבת עבודה טובה. את החיבור האישי אפשר להרגיש כבר בשיחת הטלפון הראשונה, מההמלצות על המאמן ואפילו מדרך הכתיבה באתר. מומלץ לקבוע כי הפגישה הראשונה תהיה פגישת ניסיון ובחינת העבודה המשותפת וללא התחייבות למינימום פגישות.

002 - ספרה 2 בעיצוב

ניסיון רלוונטי

ישנם מאמנים עסקיים רבים והחוכמה היא למצוא את האחד שיש לו ניסיון שיכול להיות רלוונטי לעסק. האימון יכול לעסוק בתחומים מגוונים ובניהם: ייעוץ שיווקי או ייעוץ כלכלי, מכירות, קבלת החלטות, שינוי המצב הפיננסי ועוד. בשיחה הראשונה יש לספר למאמן על העסק אך גם לשמוע מה הניסיון שלו ומה הוא יכול להביא לעסק כדי לקדם אותו אל ההצלחה בתחום המבוקש.

003 - ספרה 3 בעיצוב

צורת העבודה

היום אפשר לעבוד מול המאמן בצורות שונות כשהפגישות יכולות להתבצע באופן פרונטלי או דיגיטלי. ישנם אנשים אשר יתקשו יותר עם אחת מהדרכים ולכן רצוי לוודא מראש שצורת העבודה של המאמן מתאימה לבעל העסק. אין צורך להתפשר ויש לבדוק מתי יתבצעו הפגישות, כמה זמן הם יארכו, מה יקרה בין הפגישות, האם אפשר להתייעץ עם המאמן במייל ולוודא כי השיטה מתאימה לעסק.

004 - ספרה 4 בעיצוב

מחויבות משני הצדדים

שני הצדדים צריכים לעבוד בשיטות פעולה ולהיות מחויבים לתהליך. העסק חייב להבין כי ידרשו ממנו פעולות שונות שלא תמיד נעימות והמאמן צריך להיות זמין ופנוי להתייחס לדברים בהתאם לתנאים שנקבעו מראש. כדאי לוודא כי המאמן פנוי למספר המפגשים שנראה שהעסק יצטרך, לבדוק האם יוכל לעזור מעבר לפגישות ולדעת כיצד הוא מלווה את התהליך.

005 - ספרה 5 בעיצוב

הקשבה

על המאמן להביא דעות משלו, רעיונות והצעות וזאת במטרה לעזור לעסק לממש את החזון שלו. עם זאת, הוא צריך לדעת כי מי שמוציא לפועל את המשימות השונות הוא בעל העסק. עליו להיות קשוב לקשיים האישיים של בעל העסק בהתמודדויות השונות, להבין מה הוא רוצה ולעזור לו לממש את החזון לשמו הוא הקים את העסק. על אף העצות והרעיונות, בסופו של דבר המטרה היא לשרת את העסק.

FRONTIS

מי צריך אימון עסקי

אימון עסקי יכול לעזור לכל עסק ויזם וזאת בתנאי שהתהליך מותאם באופן אישי. ההבדל בין תהליך אחד לאחר יכול להיות במשך הזמן של האימון, מספר הנושאים שיעלו במהלכו ומספר האנשים שעוברים את התהליך. האימון הוא דרך פרואקטיבית המובילה את העסק לצמיחה והגעה להישגים חדשים. כמעט כל עסק יכול בשלב זה או אחר להרוויח מהתהליך.

אימון ליזמים

יזמים אשר נמצאים בתחילת הדרך ועוד לא פתחו עסק או חברה יכולים לגשת לאימון עסקי כדי לבצע יחדיו את הצעדים הראשונים. המאמן יוכל לבחון את ההיתכנות הכללית של המיזם, הצרכים של הבעלים ולכוון אותו להתחלה ברגל ימין. לעתים כל מה שהיזם צריך הוא פגישה אחת או מספר פגישות שיסייעו לו במשימה ספציפית כך שהוא יתחיל את דרכו העסקית כשהוא מוכן לבאות.

אימון לעסקים בתחילת דרכם

עסקים בתחילת דרכם יכולים להזדקק לשירות אימון במגוון מישורים. חלק זקוקים לסיוע בהתמודדות מול המשימות הרבות, חלק רוצים לבנות את הדרך להצלחה וחלק צריכים עזרה בשיפור יכולות אישיות כמו שיווק או מכירה. העסקים המתחילים יכולים להיות רווחיים או עוד לא רווחיים, ברמת פעילות משתנה והאימון יסייע להם לסלול את הדרך שלהם להצלחה.

אימון לעסק בצומת דרכים

כמעט על עסק מוצא עצמו בשלב זה או אחר בצומת דרכים. זהו שלב בו עולה השאלה כיצד להמשיך את העסק, האם לבצע את אותן הפעולות, האם לנסות לגדול, להביא עובדים, לצאת עם מוצר חדש ועוד. במצב זה האתגרים יכולים להיות רבים ולא תמיד לבעל העסק יש גורם שהוא יכול לפנות אליו. המאמן יכול לשקף את התמונה הנוכחית מול העתידית (בכל אחת מהאופציות) ולעזור לבעלים להתכונן להחלטה שתתקבל.

אימון לעסקים בקשיים כלכליים

ישנן סיבות רבות לכך שעסקים נכנסים לקשיים ועל אף שכל קושי שונה, האימון העסקי יכול לסייע בהשגת הפתרון. המאמן יכול לעזור לעסק לאתר את נקודות הקושי, להבין מה הוביל את העסק לרגע זה, לקבוע איתו יעדים חדשים ולבנות אסטרטגיה שתעזור לו להגיע אליהם. הקושי יכול להיות כלכלי בשל הלוואות או תמחור בעייתי, שיווק ומכירות שמובילות למיעוט לקוחות, התנהלות לא נכונה ועוד. בכל אלו המאמן יכול לעזור.

אימון לקראת שינוי משמעותי

כאשר העסק פעיל כבר זמן רב הוא מכיר את הפעילות שלו היטב אך גם אם הוא עובד בצורה יעילה, הוא לא בהכרח רוצה להישאר באותו המקום. הרצון לגדול, להשיג יותר לקוחות, להעלות מחירים, להציע יותר שירותים או מוצרים הוא טבעי, אך דורש הכנה מקדמת מתאימה. לא פעם בעל העסק עומד בפני הדילמה האם השינוי מתאים לו, כיצד לצאת לדרך ומה יידרש ממנו. התפקיד של המאמן הוא לעזור בתהליך קבלת ההחלטות ויציאה לדרך החדשה עם ביטחון גבוה ולהתמודד עם האתגרים שיעלו בהצלחה.

אימון לעסקים בקשיים

לעתים נראה כי עסק אשר נמצא בקשיים חייב לחסוך ככל יכולתו ולצמצם בהוצאות וכוח אדם. עסקים אשר נמצאים בקשיים צריכים לא פעם לראות את ההזדמנויות ולהכין תוכנית ליציאה מהמצב הקיים. יועץ עסקי מגיע מבחוץ, הוא מגיע כדי לעזור לעסק לפתוח דף חדש, כשיש לו כוונה אחת בלבד והיא לעזור לעסק. היועץ יראה את ההזדמנויות הקיימות ולהכין יחד עם העסק תוכנית שתאפשר לו לחזור לפעילות תקינה, רווחית ואף לעלות מעבר למה שנכנס לקשיים.

דמותו של איש עץ שהולך לאורך גרם מדרגות עץ אוורירי הנתמך בכף ידו של אדם היא אנלוגיה ל‏‏איך עובד אימון עסקי בחברת FRONTIS
FRONTIS

איך עובד אימון עסקי ולמה לצפות ממנו?

תהליך אימון עסקי מזכיר במידה מסוימת טיפול. ממש כמו המטפל, גם המאמן לא מגיע מלמעלה עם כל התשובות מוכנות אלא הוא עוזר לעסק למצוא את התשובות הנכונות לו. המאמן עוזר לראות בצורה ברורה את התמונה המלאה, להגדיר מטרות ויעדים ברי השגה. יועץ עסקי מסייע ליצור משימות ריאליות ועוזר לעסק להתגבר על מכשולים, אתגרים וקשיים כדי לעזור לו להגיע לאותם יעדים ריאליים.

האימון העסקי דורש שיתוף פעולה בין שני הגורמים כאשר את רוב העבודה יבצע העסק עצמו. המאמן יהיה שם כדי ללוות, לתמוך, לראות את תמונת המצב, יסייע בקבלת החלטות ויעבוד בצמוד לבעל העסק כדי לסייע לו להתגבר על משימות ספציפיות שמאתגרות אותו (דוגמה אחת יכולה להיות ביצוע סימולציות של שיחות מכירה).

כדי לדעת למה אפשר לצפות מהאימון יש לבצע הגדיר את המטרות כבר בייעוץ עסקי הראשון. ישנם עסקים שיבחרו לשים פוקוס על העלאת ההכנסות ויש שיבחרו לפנות לעצמם יותר זמן. יש שירצו יותר לקוחות ויש שירצו להעלות את המחירים. אפשר להגיע לתהליך לאחר שהמטרות הוגדרו ואפשר להגדיר אותן יחד עם המאמן.

FRONTIS

מה משפיע על מחיר אימון עסקי

הגורמים שמשפיעים על מחיר אימון עסקי fronits ייעוץ עסקי

אחת השאלות המוצדקות נוגעות לעלויות של אימון עסקי. אבל, רגע לפני שאפשר יהיה לבחון את המרכיבים המשפיעים על המחיר צריכה לעלות שאלה חשובה לא פחות והיא – כמה אפשר להרוויח תודות לאימון העסקי.

אימון נכון, אשר מותאם לעסק ולצרכיו, יוכל להוביל לעלייה של עשרות אחוזים ברווחים, היא יכולה למנוע את סגירת העסק, לעזור לו לפעול בכיוון הנכון עבורו ולממש את החזון שלו. לאחר שברור כי אימון יכול להעלות את הרווחים בצורה משמעותית, אפשר לבחון את הגורמים אשר משפיעים על העלויות:

    • כלי ניתוח – מאמן אשר מנתח את העסק, מבצע ניתוח SWOT ותוכנית עסקית יכול לגבות תשלום גבוה יותר לעומת מאמן שלא מבצע את כל אלה.
    • מספר המפגשים – מספר המפגשים עשוי להשפיע על העלות כאשר לעתים חבילת מפגשים תפחית את העלות לכל מפגש. במקביל חשוב לשים לב כי המחויבות לא ארוכה יתר על המידה אלא מתאימה לעסק.
    • זמינות – ישנם מאמנים שזמינים אך ורק בפגישות ויש את אלו שגם פנויים לענות למיילים בין המפגשים. ככל שהמאמן זמין יותר כך המחיר עשוי לעלות.
    • ניסיון – מאמנים בעלי ניסיון בדרך כלל יהיו יקרים יותר מאלו חסרי הניסיון, אך יש לזכור כי אלו בדרך כלל גם יהיו היעילים ביותר ויובילו להשגת התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר.
מיני נדנדה, שבה בכל צד ערימה של מטבעות המייצגות אנלוגיה למה משפיע על מחיר אימון עסקי
FRONTIS -פזל לבן מרובע עם סימן שאלה אדום באמצע מייצגים אימון עסקי – שאלות ותשובות
FRONTIS

אימון עסקי - שאלות ותשובות

מאמן עסקי הוא אדם שעובד בשיתוף פעולה עם בעל העסק. במהלך אימון עסקי היועץ יבחן את המצב הנוכחי, יבין מהן מטרות העסק, יכין תוכנית עבודה להשגתן וייתן לבעלים כלים שיעזרו לו להתגבר על מכשולים וקשיים שעומדים לפניו.

אימון עסקי מתאים לעסקים שרוצים להשיג יותר. אלו שרוצים ללמוד, להתייעץ ולקבל כלים שיעזרו להם להגיע אל המטרות שהם הציבו לעצמם. היועץ עובד עם העסק באופן ממוקד ומחדד איתו מיומנויות שיאפשרו לו לפעול טוב יותר עכשיו ובעתיד.

אימון עסקי יכול להעלות שאלות ונושאים רבים. כדי לצאת לדרך יהיה צורך להגדיר את מטרות האימון והמאמן יגדיר את התפקיד שלו מול התפקיד של המתאמן. בתהליך אפשר לגעת במיומנויות אישיות, בפתרון בעיות קונקרטיות, בהגדרת מטרות ועוד רבות, לפי הצורך באימון הספציפי.

אימון עסקי יכול להתאים לכל עסק ובעיקר לאלו שרוצים להשיג יותר. התפקיד של היועץ שמאמן את האדם הוא להבין מהן המטרות ולהוביל להגשמתן תוך שימוש באסטרטגיות שונות לרבות שאלות ותשובות, מתן כלים מעשיים וגם ליווי אישי לפי הצורך שעולה בדרך.

כל מפגש של אימון עסקי יכול להימשך כשעה, אך לעתים הוא יהיה קצר או ארוך יותר, תלוי בהסכם מול המאמן. מבחינת משך הפגישות, המטרה היא להצליח להגיע לתוצאות תוך זמן קצר כשעבור חלק מהעסקים מדובר בפגישות בודדות ועבור חלק בחודשים בודדים.

אימון עסקי נועד להוביל את העסק לתוצאות על ידי מתן כלים יעילים ומדויקים. המאמן אינו מבצע עבודות בעסק, הוא אינו עוסק בשיווק או מכירות, אינו מנהל את הכספים ולא פעולות דומות. על העסק לבצע את הפעולות בעצמו ובכך לצבור מיומנויות שיוכל להשתמש בהן עכשיו ובעתיד.

דילוג לתוכן