טיפים לעסק המתחיל

הקמת עסק חדש יכולה להיות מרגש ובמיוחד כשמגיעה ההצלחה. ברור שחשוב להשקיע בתחילת העסק, לרכז את המאמצים במקום המתאים ואם אפשר לפעול בצורה הנכונה כבר מההתחלה. אם התחלתם לא מזמן את המסע שלכם בעסק החדש, אתם רוצים לקרוא את הטיפים שצירפנו לעסק המתחיל.

התייעצו עם אנשי מקצוע

יכול להיות שאתם מומחים במה שאתם עושים אך בטוח שאתם לא יודעים הכל על הקמה, ניהול ותפעול העסק. אנשי מקצוע כמו יועצים עסקיים יוכלו לעזור לכם להגיע אל המטרות שהגדרתם לעצמכם תוך מימוש החזון שלכם. אתם לא צריכים לחפש בעצמכם את התשובות לכל השאלות ובוודאי שלא צריכים לפעול מתוך ניסוי וטעיה.

באנר הנעה לפעולה - frontis עם לילך זיו

יועץ עסקי אשר מומחה בעסקים מתחילים יוכל לעזור לכם לצאת לדרך כשאתם מספר צעדים קדימה. הוא יביא את הניסיון שלו, יקשיב לרעיון שלכם, למצב הנוכחי ויבנה אתכם תוכנית שתעזור לכם לרוץ קדימה. חשוב לציין כי תהליך הייעוץ משתנה בין עסק אחד לאחר והמטרה היא לעזור בדיוק כפי שאתם צריכים.

אל תעשו הכל בעצמכם

אחת הבעיות של עסקים בתחילת דרכם הוא הרצון לבצע את הכל בכוחות עצמם. הדבר בא לידי ביטוי לא רק בביצוע העבודה המרכזית אלא גם בעיצוב הלוגו, האתר ולפעמים גם ניהול קמפיינים. מצד אחד ברור שאי אפשר להעסיק עובדים רבים ולא להעביר את כל העבודה הלאה. מצד שני המומחיות חשובה ובמקרים רבים ביצוע עצמי עלול לעלות הרבה יותר מאשר פניה לאנשי מקצוע.

כדי להתקדם למטרות כדאי להשאיר את פעולות הליבה אצל בעל העסק (למשל שיחות מכירה, בחירת המוצרים שימכרו ודומיהם) ולהעביר את הפעולות שדורשות מומחיות אך לא עולות יותר מדי לאחרים. דוגמה לכך יכולה להיות העברת פעולות הקידום הדיגיטלי לגורם שמתמחה בכך ויכול להביא תוצאות שיעלו על ההוצאות.

נהלו את הזמן שלכם כבר מההתחלה

אחת הבעיות של עסקים בתחילת דרכם הוא הרצון לבצע את הכל בכוחות עצמם. הדבר בא לידי ביטוי לא רק בביצוע העבודה המרכזית אלא גם בעיצוב הלוגו, האתר ולפעמים גם ניהול קמ

הזמן שלכם הוא ככל הנראה הדבר הכי יקר שלכם ולכן אתם רוצים לנהל אותו כראוי כבר מההתחלה. יכול להיות שבתחילת העסק תרגישו שיש לכם מעט לקוחות ולכן יש לכם יותר זמן. הדבר יכול לגרום לכם למשוך שיחות לאורך זמן, לחפש אחר יותר פתרונות באינטרנט ולהתעסק בדברים שלא מובילים אתכם קדימה.

ככל שתקדימו לנצל את הזמן שלכם ביעילות כך תוכלו לנהל את העסק טוב יותר. הדבר בא לידי ביטוי בשיחות שאתם מקיימים עם הלקוחות, הספקים או נותני השירות השונים. הוא בא לידי ביטוי בגלישה ברשתות החברתיות שלא פעם מיועדת לקדם את העסק אך מסיחה את הדעת. כבדו את הזמן שלכם ושל הסובבים אתכם והתמקדו במה שחשוב באמת.

דעו שכמעט תמיד יש פתרון טכנולוגי

לא פעם עסקים נתקלים בקשיים טכניים שמקשים עליהם לעבוד. לאחדים קשה לעקוב אחר הלקוחות, לאחרים קשה להוציא חשבוניות ולחלק קשה לבצע חישוב כדאיות. היום ישנם כל כך הרבה פתרונות טכנולוגיים שיכולים לסייע לניהול העסק ביעילות ותוך חיסכון זמן.

בין הפתרונות אפשר למצוא מערכות CRM לניהול לקוחות, מערכות להפקת חשבוניות ואפילו מערכות לקביעת פגישות ללא סרבול. ברגע שישנה בעיה, כדאי להתחיל לבחון את הכלים שכבר ישנם ושיכולים לתת מענה ובמיוחד כשישנם כל כך הרבה כלים במחירים מינימליים ועם אפשרות לניסיון לפני הרכישה.

היו אקטיביים ונכונים לעבודה מאומצת

הקמת עסק היא הרבה יותר מחלום שהופך למציאות. היא תדרוש מכם להיות אקטיביים, נחושים ולעבוד קשה. יכול להיות שאתם חולמים להיות עצמאיים, להתעורר בשעות שנוח לכם ולעבוד מחוף הים ולמרות שאולי זה אפשרי, ככל הנראה זה לא מה שצפוי להיות בתחילת הדרך.

אתם הליבה של העסק. הלקוחות יגיעו לא רק בשל המוצר שתמכרו ובטח לא בשל השירות אלא בדרך כלל תודות למי שאתם. לכן, היו נכונים לצאת למסע מרגש, להיות אקטיביים ולהוביל בעצמכם את העסק למטרות וליעדים שאתם חולמים עליהם. ברגע שהמאמצים יישאו פרי ההרגשה תהיה הכי נפלאה בעולם.

Frontis  - ייעוץ עסקי

Frontis - ייעוץ עסקי

חברת FRONTIS מקבוצת מרכז זיו לעסקים מובילה בתחום ייעוץ עסקי לעסקים. החברה מספקת שירותים לעסקים קטנים, בינוניים, חברות, ארגונים ועמותות. FRONTIS מלווה, מייעצת והולכת יד ביד עם הלקוחות אל עבר מטרותיהם כשהיא משתמשת במתודות מתקדמות, מביאה כלים הניתנים ליישום, תקשורת טובה והקשבה רבה.

מייסדת ומנכ"ל החברה, לילך זיו, יועצת עסקית, מלווה עסקים וחברות מתוך שליחות לעזור לאנשים להשיג רווחים ורווחה, ועושר ואושר. החל מ 2004 היא ליוותה אלפי לקוחות, שמעידים על הצלחות רבות ושביעות רצון גבוהה.

אדם המצויר עומד על רמקול עם נורה בידו שמייצג מאמר מקצועי על טיפים לעסק מתחיל מחברת FRONTIS ייעוץ עסקי

לייעוץ ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השירותים שלנו :

דילוג לתוכן